VYSOČINA Genius Loci

je již čtrnáctou vydanou obrazovou publikací fotografa Vladimíra Kunce. Jedná se o reprezentativní publikaci, která zachycuje krásy Vysočiny. Součástí publikace je originální fotografie 200x300 mm signovaná autorem.

Text i popisky fotografií jsou ve třech jazykových verzích. Průvodní text napsal PhDr. Miloš Tajovský, graficky upravil Jiří Trachtulec. Velikost knihy 320/220 mm, 160 stran, křída, přebal, ind. zabalená ve folii.

Ukázka z textu v publikaci: „Snad ze stříbra mýty opoředeného Křemešníku byla vyražena mince, která prý přivedla Josefa Šejnosta na dráhu medailéra a sochaře. Ve zralém věku si umělec nechal postavit blízko poutního kostela pohádkovou vilu, výraz díků a pokory, ale i pokladnici inspirace střeženou sedmi havrany. Mimo dobu poutí tu bývala vskutku krásná samota a zdejší „škola v přírodě“ předběhla dobu. Magický vrch naposledy povyrostl, o několik desítek metrů vysokou kovovou konstrukci rozhledny Pípalky, z níž lze dohlédnout až k vrcholkům Krkonoš. Co se ale děje v kraji? Na starobylém pelhřimovském náměstí se opět někdo pokouší o rekord v další kuriózní disciplině, Orlík stále střeží Humpolec, bývalý zdejší Manchester. …“

PUBLIKACE JE JIŽ VYPRODÁNA!