Žďárské vrchy - klenot Vysočiny

Autor: Ing.Vladimír Kunc
Text: Miloš Tajovský
Grafik: Jiří Trachtulec HCZ

Vázaná kniha s přebalem 32/22 cm
148 stran, 200 fotografií, tři jazykové verze

Narodil jsem se na Vysočině. Protože jsem jedním z těch šastných lidí, pro které se stala jejich záliba zároveò i povoláním, vzdávám hold Vysočině prostřednictvím své profese fotografa.

První autorskou publikaci jsem vydal v roce 2004 pod názvem „Vysočina ve fotografii...“, druhá publikace „Havlíčkův Brod – Genius Loci“ vznikla o rok později. Právě držíte v ruce moji třetí knihu, kterou jsem nazval „Žďárské vrchy – klenot Vysočiny“.

Možná vás napadne, jestli tento název není nadnesený a až příliš honosný. Zvažoval jsem to i já. V myšlenkách se mi vybavují, jako barevná mozaika, všechna ta krásná místa ve Žďárských vrších, která tak dobře znám ... Zimní kouzlo krajiny při běžkování kolem Račína a Radostína, atmosféra závodu Zlatá lyže. Neopakovatelná jarní rána v pralese na Žákově hoře. Rezervace Ransko s mnohahektarovými koberci bledule jarní. Radostínské rašeliniště s rozkvetlým suchopýrem, tajemná Ranská jezírka. Léto a dovolená v Milovech s vycházkami na Devět skal, nezapomenutelné západy slunce nad vodní hladinou Velkého Dářka. Skvost architektury – Zelená hora nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde člověk stojí v tiché pokoře a naplno vnímá mistrovství našich předků. A co teprve podzim, kdy ještě trochu zadýchaný výstupem, stojím na Pasecké skále a hledím v úžasu na pestrou paletu podzimních barev, kterou nabízí výhled na takřka celý region ...
Žďárské vrchy jsou pro mě skutečným klenotem Vysočiny.

Vladimír Kunc

PUBLIKACE JE JIŽ VYPRODÁNA!