Putovní výstava "Moje Šumava" aneb Šumava objektivy 53 fotografů


Bude tomu téměř rok, co byla ve Volarech první vernisáž putovní výstavy „Moje Šumava“. Při její derniéře proběhl křest velmi pěkného katalogu a výstava začala žít svým životem. Postupně putovala Šumavou. Modrava, Rok u Sušice, Kvilda a Železná Ruda. To bylo pět štací v roce 2022. V letošním roce ji viděli návštěvníci ve Slaném a v Třemošné u Plzně. Svou pouť Šumavou zahájila ve Vimperku. Díky agilním organizátorům bude letos přinášet nevšední zážitky ve Vlachově Březí, na hradě Rabí, v Kašperských Horách a přezimuje v Sušici. Příští rok má namířeno do Plzně, Havlíčkova Brodu a Ždáru nad Sázavou. Její putování by mělo pokračovat na Šumavě. Pravděpodobný start bude v Žihobcích. Kam se vydá pak, to se zatím neví. Organizátoři uvítají každý nápad, kde by se 53 autorů „Mojí Šumavy mohlo prezentovat. Může to být kdekoliv, kde jsou patřičné prostory, schopní a zejména ochotní lidé. Bez nich by to možné nebylo. Všem, co se na té pouti jakkoliv podíleli a věřím, že tomu bude tak i nadále, těm všem patří veliký dík. Toník (Yetti) Jelínek

Fotografie z dernisáže, která se uskutečnila 14. května 2022 v Městské galerii ve Volarech a sešli se na níž téměř všichni autoři, najdete zde:

wym-1680945274379

Fotografie z vernisáže, která se uskutečnila především díky perfektní organizaci p. Václava Blažka a jeho rodiny 9. července 2022 v Kapli Panny Marie Karmelské v Roku u Sušice, najdete zde:

wym-1680871641299

Všem zúčastněným autorům, organizátorům i návštěvníkům srdečně děkujeme!